Женя Кутальова (kallisto_kyiv) wrote,
Женя Кутальова
kallisto_kyiv

Читацькі підсумки року

У ФБ спільноті всі підбивають читацькі підсумки. Підіб'ю і я. Рік вийшов плідним, я прочитала майже вдвічі більше, ніж у 2018 (117 проти 61).

Взяла участь у трьох якабу бінго, втягнулася і продовжую далі.

Прочитала незрівнянно більше книжок на папері, ніж за всі минулі роки, і мені все складніше читати з екрану телефону, тож тепер багато читаю паперових книжок і з читалки, а на телефоні майже ні. Щоправда, тепер незрозуміло, що робити з гуглбукс, бо куплену там книжку можна читати лише з телефона. Щоб перенести її на читалку, треба довго морочитися. А там є багато цікавих книжок. Прочитала в ел. форматі 59 книжок і на папері 44.

Більше половини моїх книжок - 64 - були українською мовою, і це теж тішить. Тепер перш ніж читати книжку, я шукаю, чи немає її перекладеною українською, і дуже багато книжок таки є, і це класно.

Продовжувала слухати аудіокнижки, обожнюю це. Їх було 15 шт. З них дві - це довжелезні книжки Достоєвського - Ідіот і Злочин і кара, слухала їх по кілька місяців. (тобто вони не самі довжелезні, але тривалість книжки була по 30-40 годин). З'явився неймовірний додаток абук з аудіокнижками українською. Прослухала там 4 книжки і маю багато планів.

Купила за цей рік набагато більше книжок, ніж за всі попередні роки, і це я не рахую зараз Тарасові книжки, яких теж купується дуже багато. Я купила 44 книжки - паперові, електронні, аудіо і проплатила на один місяць додаток букмейт.

Записалася в бібліотеку, щоправда, вибір книжок у нас там дуже бідненький, а книжки у мене на поличці все не закінчуються, тож була там лише раз, брала Енеїду.

16 книжок були з літератури нон-фікшн, найбільше вразив Харарі з його Хомо Деусом.

Щодо вибору книжок, то у мене дуже різні критерії вибору книжки. Щось гаряче радили (Бакман, Жінки Лазаря, Франческа Доржа Бату). Я раніше читала книжки цього автора (Робін Гобб, Громико, Дяченки, Діккер). Хочу продовжити серію (Гобб). Начитана улюбленим читцем (Смиренні сестри Елурії Кінґа в начитці Романа Волкова - це любов, Рік зайця в начитці Ігоря Князєва). Зацікавила анотація (Як керувати рабами Фалкса). Часом купую книжку, бо в магазині на неї була гарна ціна, беру навмання в надії, що сподобається. Іноді хочу відкрити для себе нового автора - Винничук, Адічі, Жан-Крістоф Гранже, Донато Каррізі, Достоєвський. Деякі книжки перечитую, бо не зрозуміла з першого разу або хочу знову зануритися в книгу, яку полюбила (Дяченки, Янаґігара).

Мені найбільше сподобалися такі:
Фредерік Бакман - Чоловік на ім'я Уве
М. і С. Дяченки - Печера, Промінь
Дж. Кутзее - Безчестя
Ю. Винничук - Танґо смерті
Шон Байзел - Щоденник книгаря
Н. Щерба - Часодії
Е. Страут - Олівія Кіттеридж
Марина Стєпнова - Жінки Лазаря
Адічі - Американха
М. Фалкс - Як керувати рабами
Дорж Бату - обидві Франчески
Франк Тільє - Запаморочення
Ювал Ной Харарі - Хомо деус
Ростислав Семків - Як читати класиків
Софія Андрухович - Фелікс Австрія
Клуб любителів книг і пирогів з картопляного лушпиння (аудіокнига!)
Жоель Діккер - Зникнення Стефані Мейлер
Настя Мельниченко - Що знаходять у Хрулях
Робін Гобб - трилогія про Фітца і Блазня
Олена Мотова - Мій кращий друг шлунок

Змарнувала час на:
Ж.-К. Гранже Політ лелек
Одна справа
Гузель Яхіна - Діти мої
Сара Джіо - Назад до тебе (тут можна підставити будь-яку назву авторки)
Лі Чайлд - Вечірня школа
С. Майєр - Аптекар (тут, власне, теж)
А. Майклідіс - Мовчазна пацієнтка
Алан Бредлі - 9 книга про Флавію
Р.Дал - Коняка Фокслі

Півроку читала з книжковим клубом, але все колись закінчується, закінчилося і це. Я рада, що клуб залишив мені близьких друзів-однодумців. Сподіваюся, це не останній кк в моєму житті, але поки долучатися не хочу до жодного.

Плани на наступний рік

Цього року я читала багато. І загалом я читаю швидко, та все ж не володію прийомами швидкочитання, та і не знаю, чи хочу їх опанувати. Хочу все-таки насолоджуватися книгою, а не ковтати її запоєм, хочу занурюватися в сюжет і мову автора. Тому не знаю, чи вдасться мені читати більше 10-12 книжок на місяць, це й так досить високий темп, це виходить 2-3 книжки на тиждень, одна книжка на 2-4 дні. Буває, що книжка тонка, 200-300 с, і якщо легко написана, то це реально. А буває 700 с і треба вчитуватися, перетравлювати. Тому поставлю планку в 130 книжок, а в кінці року побачу, наскільки легко вона мені далася.

Tags: читаю
Subscribe

 • Рукоділля за перше півріччя 2020

  Все ж вирішила написати, щоб зафіксувати хоч так. Спершу я закінчила ведмедиків, Dimensions 35151, Buttons and Bears, 11 січня. Цю роботу я…

 • Рукодільні підсумки 2019 року

  наппоРік вийшов не найгірший. Вишито не так і мало робіт. Покупок було не так багато, а що купувалося, одразу пускалося в хід, а не складалося в…

 • Рукоділля жовтня-грудня

  Щось запустила жж, все менше часу знаходиться на щомісячні пости. Кінець року був під знаком ведмедів, але дизайн виявився складнішим, ніж я…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments