я королева

Рукоділля грудня

В грудні я посилено вишивала Фредеріка, але поїздка до батьків на 4 дні, плюс день на підготовку і на розбір речей - і я не встигла буквально дві тисячі хрестиків.В дорогу до батьків узяла з собою вишиванку для Тараса. Встигла вишити один манжет і комірець. Вишиваю на заготовці від ТМ Вишиті мрії, два кольори: червоний (666 ДМС) і чорний (403 анкор).

любоф

Читальні підсумки року

Тарасові вірші, казки, історії, журнали і віммельбухи не рахуємо, інакше рахунок прочитаних книжок піде на тисячі :))

Я завжди багато читала. До народження Тараса я намагалася читати 2 книжки на тиждень і, як правило, так і було. Після народження Тараса довгий час так не виходило, бо не виходило зосередитися на чомусь довше, ніж на 5 хв. Тепер з цим вже легше, тож повертаюся до читання.

Взагалі цього року я мала кілька поштовхів до читання. Перший - це книжковий виклик на лайвліб. Поставила мету осилити 55 книжок. Це одна книжка в тиждень і ще + 3 шт на цілий рік - це зовсім нескладно.

Другий - це те, що якось я замислилась, скільки часу непомітно спускається на інстаграм, фейсбук, новини і інший тупізм. Півгодини зранку, годинка в тарасовий сон, годинка перед сном - це вже дві з половиною години, за цей час можна прочитати 100-300 сторінок залежно від складності книжки. Тож я поставила собі на телефон лічильник часу. На фб 20 хв на день, на інстаграм теж, далі вони блокуються.

Третє - це клуб сімейного дозвілля. Влітку я випадково скачала книжку "Соловей" Крістін Генни українською мовою і відкрила для себе "нові" українські переклади. Чому нові в лапках? Бо я пам'ятала випущені до 90х книжки на жовтому папері і з неоковирним перекладом, читати які не було ніякого задоволення. Тому читала собі доступні книжки на флібусті і навіть не думала про можливість купівлі паперових чи електронних книжок. Але "Соловей" відкрив мені очі на те, що зараз є багато класних сучасних книжок, цікаво перекладених, і недорогих. А потім якось я зайшла на сайт КСД і виявила, що там в розділі "вигідні пропозиції" є багато паперових книжок по 30-40-50 грн, і за півроку зробила вже три замовлення по 5-10 книжок. Довгий час я читала з екрану - різноманітні телефони, читалки і мені було ок, і до паперових зовсім не тягнуло. Але зараз, читаючи паперові книжки, я відчуваю справжню насолоду. Я вибираю не тільки за анотацією, я ще і роздивляюся обкладинку і не беру книжку, де мені не подобається обкладинка.

Четверте - це вступ в книжковий клуб з подачі Алина Емельянова. З ними я прочитала 6 книжок. З них одна для клубного читання, а решта - ті, що радив хтось з членів клубу як варіант для читання.

П'яте - це аудіокнижки. Слухаю на прогулянках, під вишивку. Думаю, може купити ще плеєр для води і в басейні слухати? Ну а шо, 45 хв часу за один сеанс, за місяць це вже 180 хв, хвилинка до хвилинки і книжка прослухана.

Цифри:
 • Всього 61 книжка

 • З електронного носія 26

 • Паперові 15

 • Українською 18

 • Аудіо 16

 • Нон-фікшн 4

 • Куплені в ел. форматі 6


Найкращі книжки року:
 • Фредрік Бакман Моя бабуся просить їй вибачити

 • Ганья Янаґігара Маленьке життя

 • Кен Фоллетт Вушко голки

 • Ієн Бенкс Осина фабрика

 • Патриція Гайсміт Талановитий містер Ріплі

 • Артур Гейлі Готель

 • Джонатан Фоєр Всьо ясно

 • Крістін Генна Соловей

 • Джон Уїндем День триффідів

 • Ернест Клайн Першому гравцю приготуватися

 • Ерік Ларсон Диявол у білому місті

 • Донна Тартт Таємна історія

 • Жоель Діккер Книга Балтиморів

 • Веніамін Каверін Два капітани

 • Генрі Лайон Олді Маг в законі

 • Генрі Лайон Олді Клинки ОйкумениДо речі, крім Каверіна і Олді все є українською, хоча я про багато з них довідалася лише зараз, коли шукала точні імена авторів на якабу. Шкодую, бо зараз би точно обрала українську версію.

Найбільше не сподобалися:

 • Ганья Янаґігара Люди серед дерев

 • Ніл Шустерман Скінджекери міжсвіту

 • Мішель Френсіс Дівчина мого сина

 • Алессандро Барікко ШовкПлан на 2019:
Прочитати не менше 60 книжок
Записатися в бібліотеку

А рік почну з Дюни Френка Герберта.

я королева

Рукодільні підсумки року

От незчулася, як пролетів ще один рік і час підбивати підсумки нового року. Цей рік не став надзвичайним в кількості і розмірах робіт, але я гарно провела час з вишивкою і іншими рукоділлями. Можна охарактеризувати рік швидкими процесами. Я не ховала покупки в тумбочку, а одразу пускала в роботу. Я прийшла до такого принципу, що я більше не буду купувати про запас, а тільки для найближчого процесу. Також вирішила вишити один набір з давно куплених дімів, це виявився Фредерік. Процес виявився не таким швидким і легким, відклала роботу на тривалий час. Повернулася в грудні, але не встигла завершити в цьому році. Також поставила в план вишивати вишиванки і дві з трьох закінчила.

Отже, поїхали.Collapse )
любоф

Рукоділля листопада

Я закінчила соняшники від Хитрих синичок. Враження трохи описувала в попередньому пості, повторю і доповню тут.

Купила набір навесні цього року на хендмейд-експо. Це була імпульсивна покупка - хотіла підтримати українського виробника, і просто хотілося витратити гроші і щось гарне купити. Як виявилося, можна було обійтися схемою. Нитки мені здалися відмінними від тих, якими я завжди вишиваю - більше пушилися на м'якій канві. Канву я замінила, хоча в наборі був непоганий льон, але мені хотілося якихось викрутасів, а саме я замінила його на ось ці горошки. Схема була гарно роздрукована, але мені б краще вишивати з електронної версії з кроссті. Так що якщо ще сподобається щось від синичок - куплю тільки схему.

Розмір 88*114 хрестиків. 34 кольори, 45 значків для хрестиків, з них 13 бленди, 2 кольори півхрестиків, 5 кольорів беку, один для фрвузликів.

Перше враження - це нитки. Частіше ніж дмс/анкор/jp coats в'яжуться в вузли, кінчики обтріпуються. Постійна зміна нитки, в чоботах було досить мало груп хрестиків більше 5 за один раз, та ще й недохрестики, тільки закріпила, вишила пару хрестиків і знову обрізати. Спочатку весь час крутила раму, потім згадала, як вишивати з мікрозакріпкою і справа пішла скоріше. Ягідки мене взагалі вбили. На три маленькі ягідки внизу біля гарбузів було 11 кольорів. Автор схеми або не вишивальниця, або мазохістка, все одно ті тонкі переходи кольорів не дуже помітні на загальній картині, так що кількість переходів можна спокійно скоротити. Нарізка різної довжини, особливо це прикольно для блендів. Але загалом ниток пішло дуже мало, цілком вистачить на другий відшив.

Коли перейшла до беку, зіткнулася з новою проблемою. На схемі бек зливався з лініями сітки, навіть не знаю, чи я все правильно вишила, чи десь може пропустила. Обкладинка не допомагає, бо там не відшив, а скрін, і він якийсь дуже розмитий і нечіткий.

Вишивала щодня 25 днів.

Підсумок: результат сподобався, але набір більше не куплю.Ще один свіжокуплений набір - це ялинка від лука-с. Як тільки побачила на муркіних рукоділках анонс, одразу ж послала заявку і купила здається дешевше, ніж він потім продавався. В наборі була канва лугана 100, я одразу вирішила вишивати на пластику. Вишивала два-три дні, витратила точно менше половини ниток, вистачить на ще один відшив. Багато вишивається металіком, але вишивати ним виявилося не так важко і погано, як я думала. Просто відрізала нитку десь в 50 см, в'язала вузли з обох кінців і притримувала пальцем, щоб не сильно обтріпувалася. І вишивала металіком в самому кінці, щоб не протягувати металізовану нитку повз муліне. Оформила вже.Потім я вирішила закінчити з іграшками на цей рік: пришила до всіх підвіс з бісеру і на двосторонній скотч приклеїла білий фетр. Підрахувала трохи, виявилося досить багато іграшок за цей рік. Тільки от ялинка не планується :) Відчуваю, коли вона таки у нас буде, доведеться купувати п'ятиметрову, щоб розмістити там усі мої іграшки (і це я ще не купую скляні і пластикові, щоб не зберігати зайве).

Покупки

На чорну п'ятницю купила 4 набори від фірми натхненням з метеликами за дуже вигідною ціною.План на грудень:
по максимуму вишивати Фредеріка, і може навіть завершити
в поїздці до батьків повишивати вишиванку для Тараса
я королева

Рукоділля вересня

Я зробила це, я нарешті довишивала вишиванку. Ціле літо і майже повністю весь вересень я її вишивала. На дві вишиванки пішли 30 моточків анкора №382 і два (три?) оранжевого. Вишивати манішку було не дуже просто, бо це полотно 2*2 метри, не мобільне і я весь час боялася його забруднити. Мабуть треба було її спершу розкроїти. Ножиці я приклала для розуміння розміру. У мене ще є така вишиванка для Тараса. Займуся нею як тільки, так і зразу. Тепер на черзі пошиття.Dimensions Holiday Truck Ornaments, 70-08974

Закінчила і оформила. Цікава ідея робити підвіску з дротика. Можливо, так зроблю ще в якихось іграшках.Зносився старий гаманець. Пошила новий, але поки не пришила фермуар. Фото зроблю вже готового.

Останні дні вересня вишивала новинки від чарівної країни, куплені на виставці. В кульці виявилися збиті отвори, так що весь малюнок з'їхав на дві клітинки і симетрії вже не було. Вишила як є, все одно тих іграшок уже тільки що ніхто не буде придивлятися. Коли закінчила, то покрутила ту заготовку в руках і вирішила вишивати і зі зворотного боку. Номер бісеру вказаний на схемі, так що я просто докупила потрібні номери і стала вишивати далі. Сніжинка симетрична і все гарно, але нитка весь час чіпляється за гострі виступи, і її не видно на прозорому пластику, так що вишивається ну дуже повільно. Тут теж вирішила вишити зі звороту, але зробити інверсію. Обидві заготовки переходять в новий місяць.Ходила на handmade expo. Тараса здала мамі, сама поїхала і була скільки хотіла. Оскільки у мене плани дуже багато випереджають наявний час, я нічого не купую великого, хіба якісь дрібнички. Купила органайзер для бісеру з кришкою і два набори для вишивки бісером від чарівної країни, і одного метелика від марки вдохновение.Нарешті питання вишиванки закрите, так що можна подумати про подальші плани. Ще висить фредерік, вишитий рівно до половини. Закінчити іграшки від чарівної країни, вишити метелика одного, а то і двох, і ще соняшники в чоботі від синичок. Кілька іграшок від мілл хілл, аж самій цікаво, як вийде, бо бісеру в мене немає всього, але є ідеї замін. Вишиванку для Тараса. А потім уже почну великі голди і буду їх вишивати, поки не лусну.
я королева

Рукоділля серпня

Вишиванка. Закічила манжети і комірець і почала манішку. Враження ті ж, закінчити до кінця місяця не встигла, та і не встигала, буду лупати сю скелю.

Присвятила час вишиванню іграшок. За місяць вишила дві, одну почала і вишила наполовину. Повернемося від батьків і буду оформляти.План на вересень:
манішка
оформити іграшки
якщо лишиться час, то Фредерік
любоф

Рукоділля липня

Як час швидко минає, незчуєшся, як вже пора писати новий пост про рукоділля.

Похвалитися особливо нічим, хоча дещо я все-таки зробила. Цього місяця ми знову їздили на Світязь, як і кожного року. Цього року з нами не поїхала мама, а Тарас вже такий швидкий, та і активності там різноманітні, так що там я майже не вишивала, а брала з собою я вишиванку, на цей раз вже Андрійову. Так що тиждень і кілька днів до і після випали.Як і збиралася, розмалювала розмальовку від діма. Дуже люблю, але весь час шкодую часу. У мене є ще одна, куплена вже кілька років тому. Я все переживаю, щоб там фарби не засохли, але в найближчі плани розмальовування поки не входить. Формат нової розмальовки вдвічі менший за ті, що я раніше розмальовувала, так що підібрати раму мабуть буде легше. Я дивилася рами розміру 40х50 см, вони коштують 200-300 грн, якось дорогувато як на картинку, чия художня цінність майже нульове і чиє покликання висіти в загальному коридорі. Можливо ще піти і вибрати найдешевший багет, і може так буде дешевше? В розмальовці яскраві, веселі кольори, пташки - все, як я люблю. Справилася днів за десять.Ще кілька днів присвятила вишиванню мілл хілла. Цього разу я вирішила повикористовувати свої запаси - папір, який купила три роки тому спеціально для цих цілей, бісер і стеклярус, який залишився з попередніх наборів. Вишила три сніжинки. Бісеру вистачило з головою, і залишилося ще на три рази по стільки, а стекляруса не вистачило. У мене була думка замовити коробочку, але я подумала, що поки його привезуть, та ще й доведеться за пересилку платити. І обійшлася. Десь замінила, десь пришила що було, а в останніх сніжинках взагалі використала крейнік, який у мене валяється вже років десять без діла. Всюди пришила шарміки, яких з запасом накупила на якихсь виставках. Сніжинки більше вишивати не планую, хіба що може десь роздобуду стеклярус - там є три розміри, в основному треба найменший. Та і кольорова гама мені не дуже подобається в них - жовті і фіолетові я точно не хочу вишивати. Коротше, ось така у мене вийшла імпровізація.Ну і вишиванка. Задоволення від неї практично нема, просто треба і вишиваю. За місяць вишився повністю комірець і частинка манжету. Ще манішка буде величезна. Але я вирішила, що не буду переключатися глобально на щось інше, бо так я точно ніколи її не вишию. А так може за серпень, може за вересень завершу.

У мене в процесі ще фредерік і машинки на пластику. Буду закінчувати їх, коли закінчу вишиванку і нічого нового вишивати не буду, бо не люблю незавершених робіт. А так кортить взятися за великий дім. У мене в планах на рік було три - півонії і дельфініуми, рожеві півонії і ведмеді з ґудзиками. Три за решту року я ніяк не встигну, але так хочеться :)

Так що в найближчих планах - чим скоріше закінчувати вишиванку, можливо, одна іграшка на пластику. Про кота навіть не мрію.
любоф

Рукоділля червня

Я закінчила мою вишиванку. За місяць я вишила 2 манжети, комірець і грудну вставку. Закінчила п'ятого липня але будемо вважати що в червні. Для вишивки приспособила мій підпопний станок. Давно його не використовувала, і для вишиванки, де все іде одним кольором і не треба тримати перед очима схему, виявилось досить зручно. На цю вишиванку у мене пішли 18 з половиною моточки коричневих ниток. Для чоловічої я купила ще 15 шт. Знайшла тут у районі кравчиню, у якої можливо буду шити. Ходила питала, щоб не вишивати зайвого. Пошиття чоловічої вишиванки буде коштувати орієнтовно 1000 грн. Я так думаю, що десь в таких межах в усіх, зручно, що дуже близько знаходиться і не треба нікуди їхати. А взагалі враження від цієї вишивки таке - якщо ще колись захочу вишивати вишиванку, то це буде лічильний хрестик. Надрукований то зовсім не те. Великі хрестики, в три нитки, криво лягають, і дуже незручно штрикати в звичайну тканину, а не в дірочки на вишивальній. Далі буду вишивати чоловічу. Не знаю, скільки часу на неї піде, бо вона якось так довго, так марудно мені вишивається.До вишивки на пластику у мене не дійшли руки, вирішила залишити на потім. Якось зараз зовсім не тягне вишивати зимові сюжети. Та й ці машинки виявились якісь не такі цікаві як думалося раніше. До кінця року точно вишию.

Вишивки від мілл хілл. В мене залишилися ще три маленьких наборчики і два великих. Далі буду пробувати вишивати підбором. Поки були у батьків, вишила там грушу. За день справилася.Кота вишила до половини. Вишивається дуже гарно, дуже легко, дуже яскраві кольори виходять на чорній канві. Я рада що я поміняла то канву на чорну рівномірку. Хрестики виходять рівненькі гарненькі. Щоб уникнути такої смугастої вишивки по два ряди, в одну сторону хрестики закриваю звичайним стібком, а в іншу - гобеленовим. Дуже липне котяча шерсть. За сеанс вишивки 10 раз чищу шматочком скотчу. Прямо бісить. Хочеться вже закінчити, але що попереду ще половина роботи. Написи можна перекласти українською, в мене є ціла підбірка прикольних написів. Але я буду бачити, як вони будуть лягати. Я думаю можливо вишити англійською.Оформила три роботи. Рами замовляла в епіцентрі. Прийомщиця намагалася розкрутити мене на натяжку, але після фрази, що вони натягують на клей, я припинила ці розмови. Ну капець, я на ті роботи молюсь, дмухаю, дуже обережно, а вони раз - і на клей. Три рами з антибліковим склом обійшлися мені рівно в 1000 грн. Оформила давніх пташок-шпаківню. Дуже довго хотіла лишити їх для себе, потім трохи охолонула і вирішила подарувати. Але як вже треба було дарувати, трохи пожаднічала, та все одно подарувала. У мене ще он товстий рулон, і я взагалі якось охолонула до оформлення і вішання робіт. Раніше прямо кожну бачила на стіні, а тепер не знаю, що це має бути, щоб я оформила і повісила. Вишивати дуже прикольно, так хочеться, робота аж горить. Але потім перу і прасую, і все, далі нецікаво, куди цю роботу дівати.

Так от, оформила даму в саду для мами, пташок для мами Андрія і соняшники собі. Мамам уже роздарувала, соняшники поставила їх біля компа і тішу око.Плани на наступний місяць: вишити одну четверту кота; в чоловічій вишиванці вишити манжет і комірець і розмалювати розмальовку.
я королева

Рукоділля травня

Тягала-тягала з собою кілька місяців зайчика від мілл хілл, в основному брала до мами і вишивала, поки Тарас спав, але це тяглося так довго і так помалу, і без розмітки вже відучилася вишивати. Вирішила, що пора нарешті його закінчити. Дошила за 5 днів. Сфоткала до бісеру, різниця разюча. Правда, фото ніколи не передає блиск і красу бісеру. Завжди якесь ніяке на фото виходить, вживу в рази краще. Це вже друга робота, де в інструкції хрестики вишиваються в дві нитки. Так от, мені не подобається. Надто рідко, канва світить. В наступних наборах буду знову в три нитки вишивати.Вирішила потихеньку вишивати новий набір з машинками на пластику. Вже вирішила не гнати як минулий набір і вишивати по одній в місяць, але і навіть так багато днів пішло на вишивку - чи не десять. Прикольна вийшла. Далі буде трейлер зі сніговиком.Трохи повишивала котика, але переривалася на іграшку, а потім ніяк не могла повернутися до нього - треба ввійти в ритм, і тоді виходить і по 600-700 хрестиків за день, але треба приноровитися. На темну канву постійно сідають всяки пилинки, і в першу чергу котяча шерсть. Я за сеанс вишивки по 10 разів чищу шматочком скотча, і все одно ті шерстинки всюди. Дуже яскраво і гарно виходить. Мала думку всі ті назви написати українською, я маю цілу підбірку всяких дотепних назв, але потім засумнівалася і думаю, може лишити як є? В будь-якому разі, поки не вишиваю бек, ще вирішу.Вишиванку трохи вишивала, півкомірця. Це не стільки, щоб показувати на фото. Якось не виходить паралельно вишивати. Коли Тарас спить, хочу рухати основний процес. А як не спить, то тільки пристроюся в куточку з вишивкою, як йому треба то читати, то в вікно лізти, то їсти, то пити, то принести машинку чи просто увагу приділити. Так що не вишиваю. Зайця закінчила, тепер зроблю це дорожним процесом, візьму до батьків і на Світязь, пора вже з нею покінчити. Туго йде, бо незручно вишивати. Хрестики великі, дірочок нема як на канві, весь час доводиться вибирати, куди втикнути голку, щоб не був кривий хрестик. Коротку нитку візьмеш - то вона швидко закінчується, а довгу поки протягнеш, то це геть незручно. Коротше, якщо ще зберуся вишити вишиванку, то буду вишивати по схемі, лічильним хрестиком, чи як це українською буде.

Бабусину вишивку теж не брала до рук, там епічне полотно, треба настроїтись і зробити. І метелика теж не вишивала, дуже хочу органайзер від чарівної країни, але заради одного робити замовлення не хочу, а більше нічого мені не треба.

Покупок цього місяця я не робила, але замовила в епіцентрі рами на три роботи. Треба тепер у батьків взяти степлер і оформити. Покажу як буде готово. І хотіла замовити собі набір ведмедики і ґудзики. Сіла, подивилася для інтересу кількість ниток, і виявила, що в мене все є. Тепер дуже хочу закінчити кота і почати нарешті якийсь великий голд.

План на червень:
- таки добити один манжет на вишиванці
- Фредерік до половини
- одна іграшка на пластику
- закінчити бабусину вишивку.